Biblioteka proponuje

Drodzy uczniowie,
niestety przez jakiś czas biblioteka szkolna będzie zamknięta. Zostańcie w domu i czytajcie książki – te z własnej biblioteczki oraz on-line.

Polecam Wam cyfrową bibliotekę wolnelektury.pl, gdzie znajdziecie 5571 darmowych utworów, do których macie prawo.

Zachęcam  Was do wejścia na platformę internetową ninateka.pl dostępną legalnie i bezpłatnie, na której znajdziecie wszystko z czego składa się współczesna kultura audiowizualna: filmy, spektakle, koncerty, słuchowiska - doskonałe do powtórek przed egzaminem ósmoklasisty i nie tylko…

Możecie również zajrzeć na stronę: lektury.gov.pl - to mobilna biblioteka dla uczniów w całej Polsce, w której znajdziecie lektury do wszystkich klas. Dostęp do treści lektur jest prosty, wystarczy wpisać w przeglądarkę stronę lektury.gov.pl i wybrać z listy książkę, która was interesuje. Mobilna biblioteka zawiera wiele pozycji z kanonu lektur szkolnych, zarówno tych obowiązkowych jak i uzupełniających.

Natomiast na stronie na stronie lustrobiblioteki.pl  znajdziecie informacje do bezpłatnych, legalnych e-booków i książek w innej formie.

Zainteresowanym polecam stronę bazaebokow.robertjszmidt.pl to kilkaset opowiadań, noweli i powieści z gatunków science fiction, fantasy czy horroru autorstwa polskich prozaików współczesnych. Do pobierania wymagane jest założenie konta, ale nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami.

Ciekawa jest też inicjatywa Empiku: empik.com/czas-w-domu.

Życzę Wam miłej lektury, oglądania i słuchania.

Joanna Bąk