Akcja Klubu UNICEF

„Wszystkie kolory świata”

Celem projektu jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Nasi uczniowie wraz z rodzicami własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich otrzymała metryczkę z imieniem i krajem pochodzenia. Od grudnia w szkole trwa ich wystawa. Każdy mógł wybrać laleczkę, a jednocześnie uratować życie dziecku przekazując na ten cel darowiznę. Do tej pory udało nam się zebrać 1440 zł. Akcja trwa do końca lutego. Laleczki  wystawione w korytarzu przy świetlicy czekają na swoich nowych opiekunów, a  dzieci, którym zagrażają takie choroby jak tężec, cholera, odra, polio czy gruźlica czekają na szczepionki.

Kup laleczkę i podaruj dziecku życie!

Koordynator Małgorzata Zawadzka