1a i 1b w podróży dookoła świata

29.04.2022r. uczniowie klasy 1a i 1b z wychowawczyniami Teresą Hoły i Bogusławą Rapacz pojechali na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Inwałdu. Zwiedzili pięć parków tematycznych: Park Miniatur, Dinolandię, Warownię, Ogród Jana Pawła II oraz Park Rozrywki. Cała grupa odbyła podróż dookoła świata, podczas której zobaczyli: Wieżę Eiffla, Plac św. Piotra czy Mur Chiński. Ogromne wrażenie na dzieciach wywarła wystawa Tutanchamona, a obejrzenie seansu w kinie 5D przyprawiło wszystkich o zawrót głowy i wystawiło na próbę nawet tych najodważniejszych, zwłaszcza opiekunów. W Dinolandii wszyscy mali wielbiciele prehistorii mogli podziwiać dinozaury i wykazać się swoją wiedzą na temat tych niesamowitych gadów. Wyjątkowe atrakcje czekały na uczniów w średniowiecznej Warowni- Inwałd, gdzie poznali tajniki życia ludzi z dawnych czasów: garncarza, tkacza, powroźnika i kowala. Największą atrakcją w Osadzie Średniowiecznej okazał się koncert jednego ze smoków, który zionął ogniem.
Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń z nadzieją na kolejną „podróż dookoła świata”.
 
Tekst: Anna Matanyj