„Zakopane dawniej i dziś”- ogłoszenie wyników

Konkurs recytatorski zorganizowany 5 czerwca 2023r. przez bibliotekę szkolną wpisał się w tegoroczne Dni Zakopanego, które upamiętniają 90 rocznicę nadania praw miejskich Zakopanemu.
Konkurs recytatorski pod hasłem „ Zakopane dawniej i dziś” był dedykowany uczniom klas pierwszych. Tematyka wierszy obejmowała m.in. góry, tatrzańską przyrodę, zabytki i kulturę góralską, turystykę górską oraz sporty zimowe.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W eliminacjach klasowych wychowawczynie wyłoniły swoich 5 najlepszych recytatorów, których w finale oceniała komisja konkursowa przy udziale publiczności.
Komisja konkursu w składzie Joanna Bąk nauczyciel-bibliotekarz oraz Edyta Cięciak- Bobak logopeda nie miała łatwego zadania, gdyż poziom recytacji był wysoki i bardzo wyrównany. Wszyscy recytatorzy wykazali się doskonałą interpretacją tekstu, jego pamięciowym opanowaniem i prawidłową artykulacją i dykcją. Pojawiły się także recytacje w gwarze góralskiej. Ogólny wyraz artystyczny wykonawców pozwolił na zróżnicowanie miejsc.
 
       Oto werdykt:
1 miejsce   Hanna Maczańska1a i  Zofia Bafia 1b
2 miejsce   Iga Dzwolak 1a i Patrycja Kułach 1b
3 miejsce   Zuzanna Jaryczewska 1a
Wyróżnienia: Julian Gąsienica Mracielnik 1a, Antoni Ptak 1b, Julia Sienkiel 1b, Aleksander Kozioł 1a, Michał Sordyl 1b.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim pierwszoklasistom za udział w konkursie. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

Tekst: Joanna Bąk