„Weekendy z piłką ręczną” w Trójce

Od czerwca do października nasza szkoła uczestniczyła w projekcie Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej przy wsparciu Marszałka Województwa Małopolskiego „Weekendy z piłką ręczną”. Był to cykl trzech spotkań odbywających się na salach gimnastycznych w Białym Dunajcu, Jabłonce i Nowym Targu prowadzonych przez trenerów, na co dzień pracujących z drużynami pierwszoligowymi. W zajęciach wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły: dziewcząt i chłopców. Celem projektu była promocja piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży a także zachęcanie ich do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Podczas spotkań dzieci zapoznawały się z podstawowymi przepisami gry, uczyły się jej elementów a także poznawały różne ciekawostki dotyczące tej dyscypliny. Jak dobrze wiemy nierozłącznym elementem każdych wydarzeń sportowych jest rywalizacja, więc nie mogło jej zabraknąć, choć nie ona tym razem była najważniejsza. Na zakończenie ostatnich zajęć odbywających się w Nowym Targu został rozegrany turniej, którego zwycięzca miał reprezentować swój subregion w finale wojewódzkim w Krakowie na słynnej Tauron Arenie. Ten zaszczyt przypadł naszej drużynie dziewcząt, która okazała się zwycięska w turnieju eliminacyjnym.  Tydzień później pomimo pobudki o 4 rano dziewczęta w fantastycznych nastrojach udały się na Finał, podczas którego nasza młoda drużyna zajęła IV miejsce! Był to piękny dzień dla nas wszystkich. Niesamowite przeżycia w cudownej atmosferze i wśród fantastycznych ludzi sportu. Tak w skrócie można opisać naszą wizytę na Finale „Weekendów z piłką ręczną” w Tauron Arenie Kraków. Cudowna i fantastyczna… jest PIŁKA RĘCZNA!!!

Końcowe wyniki Finału Wojewódzkiego:
I SP w Wilczyskach
II SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
III  Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny nr 1 w Olkuszu
IV  SP nr 3 w Zakopanem
V   SP im. Św. Jadwigi Królowej w Szarowie
VI  SP nr 114 w Krakowie

Skład drużyny:

Natalia Słowik, Natalia Klimek, Amelia Polanowska, Karolina Grabska, Kinga Prusinowska, Julia Zubek, Karolina Studlik, Monika Król-Muma, Karolina Janik, Julia Drabik, Aleksandra Łukaszczyk, Łucja Słowik, Monika Ryba, Anna Janik.