V Dzień Rodziny w naszej szkole

27 maja świętowaliśmy w naszej szkole V Dzień Rodziny. W tym roku razem z bliskimi poznawaliśmy kraje Europy z ich pięknymi zwyczajami, tańcem, śpiewem i smakiem. Słońce na niebie sprzyjało zabawom i rodzinnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Dzień rozpoczął się barwnymi występami uczniów prezentujących kulturę wybranego państwa. Na chwilę zatrzymaliśmy się w Polsce a następnie szkolny ekspres zawiózł nas do Belgii na spotkanie ze Smerfami, na Półwysep Apeniński, gdzie uczyliśmy się liczyć po włosku. We Francji słuchaliśmy piosenki, a w Grecji tańczyliśmy zorbę. Na Słowacji podziwialiśmy piękne głosy i grę na dzwonkach, a w Irlandii skocznych tancerzy. Węgry przywitały nas marszem węgierskim na klarnecie, a Czechy żartobliwą piosenką Jozin z Bazin. W wykonaniu reprezentacji Rosji zachwyciliśmy się tańcem Kalinka, natomiast pieśniarki z Austrii zaniosły nas aż na szczyty Alp. W Niemczech przywitał nas śpiewem zespół muzyczny natomiast na Wyspach Brytyjskich fanów rocka zaskoczył zespół Lockendrol przyjeżdżając 40 letnim GMC sprint rodem z Californii. Naszą podróż po Europie zakończyliśmy w Hiszpanii w słonecznych rytmach flamenco przy dźwiękach kastanietów. Potem wszyscy mogli skosztować wyśmienitych europejskich przysmaków przygotowanych na tę okazję przez każdą z klas. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Mogli wejść do wozu strażackiego, pokonać tor przeszkód, strzelić z łuku do celu, chodzić na szczudłach, rozegrać turniej szachowy, pojeździć na kucyku, zrobić manicure, nabyć wartościowe dzieło sztuki…Młodsze rodzeństwo w strefie leżakowania mogło budować zamki z piasku i bawić się na placu zabaw. Wielbiciele piłki nożnej w atmosferze gorących emocji rozegrali mecze pomiędzy drużynami: uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli. Dla dorosłych zorganizowano „ honorowy punkt krwiodawstwa”. Wielkim dla nas zaszczytem było gościć podczas Europejskiego Dnia Rodziny inspektor p. Magdalenę Bryniczkę z Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu oraz proboszcza parafii p.w. św. Antoniego o. Ernesta Paradysza. Składamy podziękowania przedstawicielom Komendy Powiatowej PSP za czas poświęcony dzieciom. Wyrazy wdzięczności za pomoc i wsparcie kierujemy do niezawodnych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu mogliśmy przeżyć piękny dzień radości. Uważamy, że każda okazja jest dobra, by spotkać się i wspólnie spędzić czas w rodzinnym gronie.