Uwaga! Konkurs czytelniczy dla klas 3

Zapraszam wszystkich uczniów klas trzecich do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym pt. „ Zabawne przygody Pippi ”.
O zabawnych przygodach przeczytacie w książce autorki Astrid Lindgren „ Pippi Pończoszanka”. Czy jedliście kiedyś przepyszne naleśnikasy? Czy słyszeliście o tym, jak Pippi bawiła się w berka z policjantami? Jak uratowała dzieci z palącego się domu? Jak w cyrku pokonała Silnego Adolfa? Jeśli przeczytacie tę książkę to dołączycie do grona jej przyjaciół!

Regulamin konkursu czytelniczego „ Zabawne przygody Pippi”

Cele konkursu:
• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych; zachęcanie do korzystania z biblioteki szkolnej,
• promowanie ciekawych i wartościowych książek,
• rozwijanie umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem,
• kształtowanie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi,
• motywowanie do zdrowej rywalizacji,
• dostarczanie dzieciom dobrej rozrywki.

Uczestnicy konkursu:
Uczniowie klasy 3a i 3b

Zasady konkursu:
Uczestników obowiązywać będzie znajomość treści książki Astrid  Lindgren „ Pippi Pończoszanka” oraz najważniejszych faktów z życia autorki ( materiały przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza). Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach.

Etap I
Test sprawdzający poznaną wiedzę z przeczytanej lektury oraz faktów biograficznych autorki.
Termin testu: marzec 2022r. podczas ustalonych zajęć edukacyjnych.

Etap II „Wesoła przygoda Pippi” konkurencja plastyczna ,w której uczestniczą utworzone przez wychowawcę zespoły. Format papieru A1: technika plastyczna dowolna. Termin: marzec 2022r. podczas ustalonych zajęć edukacyjnych.          
                                                                                                                                                                                                
Etap III
„ Zabawy z Pippi” z udziałem wszystkich uczestników konkursu przeprowadzone na boisku lub w sali gimnastycznej podczas ustalonych zajęć edukacyjnych. Wychowawca dzieli swoich uczniów na zespoły, które będą współzawodniczyły w konkurencjach sportowych.
O zwycięstwie w konkursie czytelniczym decyduje suma zdobytych punktów oddzielnie w I, II i III etapie. Najlepsi uczniowie otrzymują nagrody!

Tekst: Joanna Bąk