Światowy Dzień Zdrowia w kl. 4-6

7 kwietnia w naszej szkole odbyła się II Szkolna Olimpiada Zdrowia z okazji Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Obchody zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. W marcu w klasach IV-VI odbyły się zajęcia psychoedukacyjne z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Omówiono wówczas temat depresji, jej objawy, wpływ na życie codzienne, określono ryzyko zachorowań, a także formy wsparcia dla chorych osób. Każda klasa na zajęciach plastycznych przygotowała plakat „Zdrowy styl życia”.
7 kwietnia uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali 3 zdrowe posiłki (przystawkę, napój i sałatkę). Następnie uczestniczyli w zajęciach zumby na  sali gimnastycznej poprowadzonych przez Panią Renatę z klubu Fitness pod Tatrami. Po wytężonym wysiłku fizycznym klasy IV-VI wspólnie spożyli wykonane przez siebie zdrowe posiłki. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za rzetelne przygotowanie się do wspólnego przygotowywania zdrowej żywności, za przyniesione produkty i potrzebne urządzenia. Mamy nadzieję, że tegoroczna Olimpiada Zdrowia przyczyniła się do poszerzenia wiedzy o depresji, zachęciła wszystkich do zdrowego ożywiania się, a także pozwoliła nam wspólnie spędzić czas w zdrowym stylu. Zachęcamy naszych uczniów do częstszego przygotowywania fit posiłków w swoich domach ponieważ przekonaliśmy się, że świetnie im to wychodzi.
Jedzmy zdrowo i ruszajmy się, bo nasza forma jest w naszych rękach!