Spotkanie autorskie z Beatą Sabałą – Zielińską

14.12.2022 r. skromne progi naszej szkoły odwiedziła pani Beata Sabała - Zielińska autorka książki pt.: „TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka". Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej bardzo serdecznie przyjęli niezwykłego gościa. Na początku wystąpiła klasa 3b śpiewając piosenkę „ Jak dobrze nam zdobywać góry”, doskonale wpisując się w tematykę spotkania. Potem pani Beata prezentowała dzieciom swoją książkę, nie zdradzając oczywiście najciekawszych wątków. Później posypała się lawina pytań od dzieci. Autorka bardzo chętnie i z wielką cierpliwością zaspokajała ciekawość każdego ucznia opowiadając o swojej pracy pisarskiej. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z panią Beatą, a uczniowie, którzy posiadali książkę autorki, otrzymali osobisty autograf. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy pani Beacie, że znalazła czas, aby przedstawić najmłodszym czytelnikom naszej szkoły swoją książkę, opowiadającą m.in. o pracy ratowników TOPR-u, o bezpiecznym zachowaniu się podczas górskich wycieczek, o historii Zakopanego dawniej i dziś.

Tekst: Bernadeta Kurowska