Program profilaktyczny CUDER

Dnia 15.12.2015r uczniowie klas IV-VI, rodzice oraz kadra pedagogiczna wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach programu profilaktycznego „CUDER”.
Cel spotkania to uświadomienie uczniom, że człowiek poukładany we wszystkich sferach jest zabezpieczony przed pułapkami.
Obrazowo można przedstawić system „CUDER” jako przygotowanie młodych do konfrontacji z trudnościami życia, poprzez uporządkowanie ich relacji, emocji, duchowości, rozumu i fizyczności z założeniem, że sfera duchowa jest sferą zarządzającą. Główne strategie profilaktyczne to inicjowanie i wspieranie rozwoju młodych ludzi, wskazywanie na radość płynącą z procesu rozwoju oraz wzmacnianie relacji w rodzinie i grupie. To także zmniejszanie siły zagrożeń, poprzez wskazywanie ”pułapek” i naukę radzenia sobie z nimi.