Pociągiem na wycieczkę

6 czerwca klasa Ia z wychowawczynią p. Z. Skowronek i opiekunami po raz pierwszy w tym roku szkolnym pojechała na całodniową wycieczkę do Rabki Zdrój i Chabówki.  Radość i emocje były tym większe, iż podróż odbywała się pociągiem. Uczniowie w teatrze „Rabcio” obejrzeli przedstawienie pt. „Pinokio”, a w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce oglądnęli stare, wysłużone lokomotywy i wagony. Kolekcja eksponatów wywarła na podróżnikach wielkie wrażenie, zwłaszcza wielkość i ciężar jednej z największej w Polsce lokomotywy. Dzieci mogły dotknąć, zobaczyć wnętrze parowozu, wagonów różnej klasy, poczuć się choć na chwilę „maszynistami”. Wycieczka dostarczyła pierwszakom wielu niezapomnianych przeżyć.