Pippi świętuje 75 urodziny

Ponad 60 milionów książek w 76 językach i 60 krajach oto jak piegowata dziewczynka z rudymi warkoczykami podbiła świat. A wszystko zaczęło się, kiedy chora na zapalenie płuc córka Astrid Lindgren poprosiła mamę, aby opowiedziała jej historię o Pippi długa skarpeta. Tak jak niezwykłe było wówczas imię głównej bohaterki, tak niezwykłe było jej życie. Na 10 urodziny córeczka Karin otrzymała w prezencie od mamy kopię rękopisu „ Pippi Pończoszanka”. W 1945r. Astrid Lindgren zgłosiła ten tekst do konkursu na książkę dla dzieci i wygrała! „Pippi Pończoszanka” trafiła do wszystkich szwedzkich księgarń.6 i 7 listopada 2020r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w szkolnym konkursie czytelniczym świętując 75 urodziny Pippi. Mimo upływającego czasu jej niezwykłe przygody zachwyciły małych odbiorców.
W pierwszym etapie uczniowie samodzielnie odpowiadali na pytania dotyczące treści przeczytanych lektur „ Pippi Pończoszanka” , „ Pippi wchodzi na pokład” lub „ Pippi na Południowym Pacyfiku”. Oto werdykt.

Test wiedzy:
1 miejsce Amelia Bukowska 3a, Maksymilian Gomółka 3a i Jakub Dobrowolski 3b
2 miejsce Magdalena Kauzal 3a i Helena Burczak3b
3 miejsce Brunon Kulawik 3b i Małgorzata Zagórska 3b

Natomiast w drugim etapie uczniowie wykonywali ilustracje niezwykłej przygody Pippi.

Nagrody otrzymują: Alan Siewierski 3a, Maria Karcz 3a, Amelia Bukowska 3a, Magdalena Kauzal 3a, Julia Topór 3a, Jakub Galica 3a. Magdalena Zwijacz 3b, Magdalena Zagórska 3b, Jakub Dobrowolski 3b, Małgorzata Zagórska 3b, Helena Burczak 3b, Klaudia Czerw 3b.

Gratuluję zwycięzcom i serdecznie dziękuję wszystkim trzecioklasistom za udział w konkursie. Upominki i pamiątkowe dyplomy czekają na Was w bibliotece i zostaną wręczone po Waszym powrocie do szkoły.                              
Składam podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników konkursu.
                                          
                                                                                                          Tekst: Joanna Bąk
Poniżej prezentujemy nagrodzone w konkursie czytelniczym prace plastyczne.