Pierwszoklasiści pasowani na czytelników

We czwartek najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Podczas pierwszej wizyty dzieci wysłuchały recytacji wierszy w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy IIIa oraz obejrzały krótką inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie” zaprezentowaną przez uczniów z VIIb. Bardzo dziękujemy starszym uczniom za miłą niespodziankę jaką sprawili pierwszakom.
Po występach pierwszoklasiści mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Potem poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli ślubowanie, że będą kochać, szanować książki i czerpać z nich wiedzę. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, na którym każdy złożył swój odcisk paluszka.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
                                                                             Tekst: Joanna Bąk