Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

28 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. W wielki świat książek dzieci zostały wprowadzone przez koleżanki i kolegę ze starszych klas, którzy przygotowali dla nich bajową niespodziankę. Było to przedstawienie o smutnej królewnie, która dzięki pięknym, mądrym książkom odzyskała radość życia. Pierwszaki poznały także prośby książki, czyli zasady ich poszanowania oraz rozwiązały czytelnicze zagadki. W miłej baśniowej atmosferze uczniowie złożyli ślubowanie i najgrubszą księgą z biblioteki zostali pasowani na czytelników. Ze spotkania każdy pierwszoklasista wyszedł z kolorową pamiątkową książką pt.” Pierwsze abecadło”. Upominki „Wyprawka Czytelnicza” zostały podarowane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Mała książka- wielki człowiek” promującej czytelnictwo.
Witamy uczniów klasy1a i 1b w szeregach braci czytelniczej naszej szkoły!
Dziękuję młodym artystom za pomoc w przygotowaniu uroczystości : Oli Grodeckiej 2a, Jasiowi Bukowskiemu 2a, Amelii Bukowskiej 5a, Mai Ustupskiej Chyc 5a, Julii Topór 5a i Dominice Bafii 5a.

Tekst: Joanna Bąk