Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

6 października 2022r. świętowaliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod nazwą „ Dobre maniery, czyli bon ton”.  W tym roku do wspólnego czytania zostały wybrane fragmenty książki Grzegorza Kasdepke pt. „ Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci”. Uczniowie klas 1-3 z wielkim zainteresowaniem wysłuchali humorystycznych opowiadań , w których główni bohaterowie Kuba i Buba uczyli się zasad dobrego wychowania na ulicy, przy stole, w szkole i w teatrze itp. Wszystkie dzieci wspólnie ustaliły co wypada, a czego nie wypada robić, by zasłużyć na miano kulturalnego człowieka. Na zakończenie spotkania klasy 2a i 2b głośno wyśpiewały, że król dobrych manier zawsze używa słów proszę, dziękuję przepraszam.
Serdecznie dziękuję wychowawczyniom klas 1-3 Z. Skowronek, T. Hoły, B. Rapacz, M. Zawadzkiej, T. Skupień i B. Kurowskiej za pomoc w zorganizowaniu imprezy czytelniczej.


Tekst: Joanna Bąk