Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021

Tegoroczny Dzień Głośnego Czytania świętujemy w bibliotece szkolnej pod hasłem „I ty możesz zostać bohaterem”. Czytając dzieciom wybrane książki z naszego księgozbioru chciałam ukazać im różne oblicza bohaterstwa.
Uczniowie klas drugich wysłuchali pięknej opowieści Joanny Papuzińskiej „ Mój tato szczęściarz”. Asiunia i jej młodszy braciszek spacerują po Warszawie z ukochanym tatą, który wspomina wojnę i Powstanie Warszawskie. Tato miał szczęście, gdyż pomimo licznych ran wyszedł z powstańczej zawieruchy cało. Dla wielu jest bohaterem. Będąc żołnierzem nie walczył z karabinem, lecz z narażeniem życia pomagał cywilom, przede wszystkim dzieciom –sierotom.
Pod koniec miłego spotkania w bibliotece uczniowie z kl.2b nauczyły się wykonywać techniką origami zakładkę do książki. Zobaczcie sami.

Tekst: Joanna Bąk