Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2018

Biblioteka jak co roku zaprasza uczniów do wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Pierwszoklasiści poznali przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej „ Gang Słodziaków”, a następnie je narysowały tworząc klasową ilustrowaną książeczkę. Natomiast drugoklasiści obejrzały mini teatrzyk kukiełkowy „ Bóbr Borys” również w oparciu o lekturę R. Piątkowskiej. Rolę narratora w opowiadaniu czytała bibliotekarka p. Joanna Bąk natomiast w role bobra i żaby wcieliły się wychowawczynie M. Zawadzka i B. Kurowska.

Dzieci uwielbiają głośne czytanie. Warto wiedzieć, a badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:
-buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;
-zapewnia emocjonalny rozwój dziecka;
-rozwija język, pamięć i wyobraźnię;
-uczy myślenia, poprawia koncentrację;
-wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka;
-poszerza wiedzę ogólną;
-ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole;
-uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu;
-zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów;
-chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury  kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.