Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej Więźniarek z KL Ravensbrück 2022

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia Zakopane ogłasza VI edycję Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obozowej Więźniarek z KL Ravensbrück – „To tylko zbyt wcześnie dotknęło mnie cierpienie…”.
Konkurs ten, organizowany przez Bibliotekę w poprzednich latach, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz zaangażowaniem nauczycieli szkół powiatu tatrzańskiego. Jest on jedną z form oddania hołdu ofiarom zamordowanym w KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Jedną z obozowych poetek była Teresa Harsdorf–Bromowicz, mieszkanka Zakopanego, dlatego czujemy się szczególnie zobowiązani do pamięci i upowszechniania jej twórczości w naszym regionie. Zgodnie
z Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 marca 2011 r., kwiecień został ustanowiony miesiącem pamięci o ofiarach niemieckiego nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego KL Ravensbrück.
Finał konkursu odbędzie się 27 kwietnia 2022 r. o godz. 11.00 w sali kinowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem ul. Nowotarska 42.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 8 oraz uczniów szkół średnich.

Poniżej są załączniki ze szczegółowymi informacjami na temat konkursu.

Regulamin

OŚWIADCZENIE zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Klauzula informacyjna

Elżbieta Popowska

Grażyna Chrostowska

Halina Golczowa

Maria Rutkowska-Kurcjuszowa

Zofia Górska-Romanowiczowa

Halina Krahelska