Mariusz Zaruski- biograficzna wystawa

Od 24 września 2021 roku mogliśmy w naszej szkole oglądać biograficzną wystawę pt. „Mariusz Zaruski” przygotowaną przez gdański oddział IPN. Wychowawcy wraz z uczniami zobaczyli ją i wspólnie przemierzyli niezwykłą drogę życia naszego patrona szkoły.
Chcemy zapamiętać Mariusza Zaruskiego, jako człowieka wielu pasji, wszechstronnie uzdolnionego, kochającego góry, taternika, założyciela TOPR, prekursora ekstremalnego narciarstwa w Tatrach.
Chcemy, aby generał brygady Wojska Polskiego Mariusz Zaruski zapisał się w naszej pamięci jako wspaniały nauczyciel i przyjaciel młodzieży, wychowawca kolejnych pokoleń Polaków, „ pierwszy harcerz i żeglarz Rzeczypospolitej”.
Chcemy przede wszystkim zapamiętać naszego patrona szkoły jako wspaniałego Polaka - patriotę, bohatera, który nie tylko walczył z bronią w ręku, ale przede wszystkim swoją codzienną pracą służył odrodzonej Polsce.

Tekst: Joanna Bąk