Lustro Biblioteki – książki w języku ukraińskim

Lustro Biblioteki inspirujący serwis dla bibliotekarzy https://lustrobiblioteki.pl/ przekazuje w zakładce #solidarnizukrainą linki do bezpłatnych źródeł udostepniających książki w języku ukraińskim i dodatkowe materiały do pobrania, które można drukować i przekazać ukraińskim uczniom w naszej szkole. Materiały są na bieżąco aktualizowane.
Znajdziecie tam m.in. audiobooki w języku ukraińskim, e-booki z bezpłatną literaturą ukraińską i światową ( osobno udostępniony jest kanon lektur szkolnych dla klas 5-11), materiały edukacyjne dla szkół podstawowych przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do wykorzystania w pracy z uczniami przyjętymi do szkoły, kolorowanki i łamigłówki w dwóch językach polskim i ukraińskim itp.
To tylko przykłady, przekazujcie i udostępniajcie je sobie nawzajem oraz naszym nowym uczniom i ich rodzicom.

Tekst: Joanna Bąk