„Królewskim szlakiem”

Uczniowie klasy 3a wybrali się na szkolne wycieczki szlakiem królewskim.  31 maja zwiedzali Wawel, a 6 czerwca spacerowali szlakiem Orlich Gniazd po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.  Obie wycieczki były ciekawe i interesujące. Dzieci dowiedziały się nowych wiadomości o historii Polski, podziwiały zabytki: komnaty królewskie, Dzwon Zygmunta, katedrę, Smoczą Jamę, spacerowały po Ojcowskim Parku Narodowym. Będąc w Krakowie uczestniczyły też w zajęciach w Ogrodzie Doświadczeń, gdzie poznały zjawiska z zakresu optyki, fizyki i akustyki.  Trzecioklasistom wycieczki bardzo się podobały. Z każdej przywieźli fotografie. Oto niektóre z nich.

Tekst: Zofia Skowronek