Klasa 2b z wizytą w bibliotece miejskiej

22 maja2017r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z wypożyczalni, dowiedziały się jak mogą się do niej zapisać. Dzieci miały możliwość przejścia między regałami i poznania interesującego księgozbioru przeznaczonego dla ich wieku. Następnie drugoklasiści obejrzały bajkę będącą adaptacją książki Paulette Bourgeois pt. „Franklin i książka z biblioteki” i zilustrowały jedną przygodę głównego bohatera. Piękne obrazki będą tworzyły galerię prac w bibliotece. Miłym akcentem na zakończenie spotkania były zmagania dzieci na mini ściance wspinaczkowej. Uczniowie stwierdzili, że biblioteka miejska jest przyjazna dzieciom i można miło spędzić w niej czas.