Kim jest Niefruwak Piechotny?

14 października uczniowie z 1b z wychowawczynią Bogusławą Rapacz odwiedzili bibliotekę szkolną. Przybyli do mnie po odbytej lekcji przyrody w zakopiańskiej motylarni. Poprosiłam więc pierwszaków, aby wysłuchali czytanej przeze mnie bajki Joanny Kulmowej pt. „Niefruwak piechotny”. Maleńkie stworzonko, do niczego nie podobne, po wykluciu się zostało przez kogoś nazwane Niefruwakiem Piechotnym. I choć Niefruwak miał skrzydła, wędrował przez świat pieszo w poszukiwaniu odpowiedzi kim tak naprawdę jest. Na swej drodze spotkał zwierzątka i wydawało mu się że należy do rodziny każdego z nich. Niestety, nie! Dopiero, gdy spotkał różę zachwyconą jego pięknem dowiedział się, że jest MOTYLEM wyklutym z poczwarki.
Dzieci zainspirowane bajką o motylu wykonały zakładki do książek techniką origami i ozdobiły je według własnych pomysłów. Zobaczcie sami.

 
 


Tekst: Joanna Bąk