IV Dzień Rodziny

21 maja świętowaliśmy w naszej szkole IV Dzień Rodziny „Na góralską nutę”. Uważamy, że każda okazja jest dobra, by spotkać się i wspólnie spędzić czas z rodziną. Piękna pogoda sprzyjała zabawom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.  Dzień rozpoczął się występami uczniów. Swoje talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie kl.2b i 2c w góralskiej sztuce teatralnej „O Jaśku”. Przed publicznością wystąpili także finaliści szkolnego konkursu talentów, zespół muzyczny Ogniki Radości, młodzi recytatorzy i piosenkarze oraz Zespół Zornica w barwnym przedstawieniu „Na Kalatówkach”.

Wszyscy mogli skosztować wyśmienitego jadła góralskiego przygotowanego na tę okazję przez każdą z klas. Potem można było pojeździć na kucykach i osiołku, wdrapać się na ściankę wspinaczkową, wejść do wozu strażackiego i policyjnego, pokonać tor przeszkód na szczudłach, zgłębić tajniki malarstwa na szkle, zasmakować orzeźwiającej lemoniady, lodów i pysznych słodkich wypieków, zjeść coś konkretnego z grilla, osłodzić usta watą cukrową i goframi z bitą śmietaną, zrobić manicure, wyciągnąć szczęśliwy numerek, kupić książkę, nabyć wartościowe dzieło sztuki…Młodsze rodzeństwo w strefie leżakowania mogło budować zamki z piasku i bawić się na placu zabaw.  W atmosferze gorących emocji odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami: uczniów, rodziców i nauczycieli. Dla dorosłych zorganizowano szkolny „ honorowy punk krwiodawstwa”. Podczas naszej imprezy odbyły się także pierwsze zajęcia rekreacyjne z nornic walking w ramach Programu 3x30x130 z Rodziną i Bliskimi.

Wielkim dla nas zaszczytem było gościć podczas Dnia Rodziny Sekretarza Miasta p. Grzegorza Cisło, miejskiego radnego p.Jana Gluca, starszego wizytatora p. Alicję Sienkowiec, proboszcza parafii p.w. św. Antoniego o. Ernesta Paradysza oraz p. Magdalenę Bryniczkę z Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu. Składamy podziękowania przedstawicielom TOPR, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej PSP, za pomoc i wsparcie oraz poświęcony czas dzieciom. Wyrazy wdzięczności kierujemy do niezawodnych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu mogliśmy przeżyć piękny dzień radości.