II b kocha książki

7 czerwca uczniowie klasy 2b byli z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem. W czasie zajęć, dzieci poznały regulamin biblioteki oraz co trzeba zrobić żeby założyć kartę biblioteczną. Mali czytelnicy zobaczyli okazały księgozbiór podzielony na kolorowe działy i zapoznali się z katalogiem on-line. W czasie trwania spotkania rozwiązali krzyżówkę i dowiedzieli się jak zbudowana jest książka. W oddziale dla dorosłych zobaczyli tradycyjne skrzyneczki na karty katalogowe. Dzieci podziękowały pani Katarzynie Cukier za miłe przyjęcie przekazując piękny własnoręcznie wykonany obrazek biblioteki.
Lekcja biblioteczna
Dzień wcześniej nasza pani poinformowała nas o wyjściu do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Była to ważna wiadomość, bo jeszcze nie byliśmy w tak dużej bibliotece. Cała klasa była ciekawa jak będzie wyglądać taka lekcja.  7 czerwca o godz. 11.30 pojechaliśmy busem. Pani, która pracuje w bibliotece młodzieżowej objaśniła nam zasady i reguły korzystania z biblioteki. Dzieci mogą odrabiać zadania, poczytać ciekawe książki, poszukać w Internecie potrzebnych informacji, ale nie dłużej niż 30 minut. W ramach relaksu mogą powspinać się na ściance. Poszliśmy też do biblioteki dla dorosłych. W czytelni widzieliśmy pana, który przeglądał stare gazety. Na pewno szukał ważnego artykułu z dawnych lat. W następnym pomieszczeniu widzieliśmy duży księgozbiór. Chodziliśmy pomiędzy regałami, gdzie mogliśmy dotknąć książek i przeczytać ich tytuły. Były tam książki przygodowe, historyczne, geograficzne, biografie itp. Lekcja w bibliotece była bardzo ciekawa.
                                                                                                                Szymek Bandyk z II B