Debiut literacki Jasia

O zaletach pisania własnych książek nie trzeba nikogo przekonywać. Kto z nas tego nie próbował? Kartka zagięta na pół, spięta zszywkami, a na niej własnego pomysłu tekst i ilustracje. Dla wielu to przede wszystkim fantastyczna zabawa. Lecz wymyślone przez siebie historie rozwijają sprawność pisania i czytania, zwiększają znajomość słownictwa, ćwiczą umiejętność redagowania tekstu, rozbudzają wyobraźnię.
Wczoraj na półce w bibliotece szkolnej pojawiła się książka autorstwa ucznia klasy 6b Jana Janoska „ O takim jednym takim” część 1. To pełna ciepła i humoru opowieść o zwykłym chłopaku Kamilu i jego niezwykłych przygodach. Przeczytajcie ją koniecznie!  Zachęcamy do jej wypożyczenia i podzielenia się swoimi odczuciami.
Czy książka Jasia będzie dla was impulsem do napisania własnej historii? Czekamy w bibliotece na nowe pomysły literackie.