Aktualności

Malownicze widoki gór i lasów, cisza i spokój niezmącone ulicznym zgiełkiem, w taką scenerię wpisuje się siedziba SP3 w Zakopanem. Szkoła integruje się ze środowiskiem lokalnym, promując swoją różnorodną działalność. Zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli i wychowawców dba o wszechstronny rozwój ucznia we wszystkich sferach jego osobowości.
Ważne miejsce w procesie dydaktyczno - wychowawczym zajmuje pamięć o historii szkoły i szacunek do osoby patrona.
Szkoła nosi imię człowieka, który przez całe swoje życie „zdobywał szczyty”.  Dlatego, biorąc  przykład z generała Mariusza Zaruskiego, uczniowie pną się coraz wyżej, z roku na rok osiągają lepsze wyniki w nauce i w sporcie,  są aktywni, chętni do działania, twórczy.

W „Trójce” nikt się nie nudzi. Bogata oferta zajęć dodatkowych i popołudniowych pozwala rozwijać talenty w różnych dziedzinach, a budynek tętni życiem przez cały dzień. Znaczącym atutem "Trójki" jest jej położenie u stóp Nosala i Giewontu, blisko tatrzańskich szlaków, które zapraszają na górskie wędrówki. Co roku jesienią, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami uczestniczą w Rajdzie Zaruskiego. Każdej zimy organizowany jest Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego.

SP3 zaprasza w swoje mury wszystkich chętnych, którzy nie tylko chcą zdobywać wiedzę, ale także rozwijać swoją osobowość, aby jak mówił nasz patron gen. Mariusz Zaruski: „...stali się twardzi jak granit, a dusze mieli czyste i głębokie jak morze.”

Aktualności

rok szkolny 2023-2024