„Zimowe śpiochy i nieśpiochy”

29 listopada uczniowie klasy Ia odwiedzili Muzeum Tatrzańskie, w którym zwiedzili wystawę przyrodniczą i etnograficzną. Zobaczyli jak żyli górale w dawnych czasach, jak mieszkali, czym się zajmowali, jak pracowali. Z ciekawością słuchali informacji o zwierzętach, które mogli zobaczyć na wystawie. Wyjście do muzeum miało związek z realizowaną tematyką lekcji. Uczniowie poznali zimowe zwyczaje niektórych zwierząt. Wiedzą już, że późną jesienią i zimą, kiedy gwałtownie spada temperatura i wszystko pokryte jest śniegiem, zwierzęta mają utrudniony dostęp do pożywienia. Wiedzą też, że przygotowań do tego okresu zwierzęta nie zostawiają na ostatnią chwilę oraz, że zwierzęta przygotowują się do tego okresu w różny sposób. Każdy gatunek ma swój sposób na przetrwanie niekorzystnej pory roku. Dziękujemy panu Wojciechowi Szatkowskiemu i panu Piotrowi- tacie naszego kolegi za przekazane nam ciekawe, ważne i cenne informacje.
                                                                                         Tekst: Zofia Skowronek