Z wizytą w TPN

W poniedziałek tj. 18.03.2019 r. wybraliśmy się całą klasą do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na miejscu, bardzo ciepło przywitała nas pani przewodnik, która tam pracuje. Opowiedziała nam wiele ciekawych i interesujących rzeczy o zwierzętach mieszkających w lesie i ich zwyczajach.
Dowiedzieliśmy się, jak unikać spotkania z niedźwiedziem, a jeśli już to nastąpi, jak należy się wtedy zachować. Powoli i  spokojnie wycofać się do tyłu. Nie należy niedźwiedzia oswajać i karmić.
Najbardziej znanym zwierzęciem w Tatrach jest kozica, która zmienia kolor sierści w zależności od pory roku. W lecie jej sierść przybiera kolor brązowy, nogi ma koloru czarnego, a pod bródką białą plamkę. W zimie natomiast cała jest czarna, pyszczek ma koloru białego aż do ucha.
Następnie Pani pokazała nam gotowe eksponaty, np. suszone korniki lub skórę węża. Poznaliśmy również tropy zwierząt, np. kozicy, lisa, psa, kota i niedźwiedzia. Pani przewodnik przygotowała dla nas bardzo fajne ćwiczenie, które polegało na dopasowaniu do odcisku tropu  nazwy zwierzątka.
Na zakończenie naszej lekcji przyrody w TPN przyszedł czas na różne zabawy w sali multimedialnej. Było mnóstwo śmiechu. Zajęcia  były bardzo ciekawe, wiele mnie nauczyły. Będę długo je wspominać.
Napisała:
Justyna Popiołek kl.2b