XV Konkurs Jasełek Gloria 2018

W dniach 16-18 stycznia 2018 r. już po raz piętnasty byliśmy organizatorami Konkursu Jasełek Gloria. W progi naszej szkoły przybyło 587 młodych artystów z zakopiańskich szkół podstawowych, przedszkoli oraz gminy Kościelisko i gminy Poronin. 19 grup zaprezentowało się w pięknych widowiskach jasełkowych w kategorii tradycyjnej i współczesnej, których poziom i wykonanie oceniała komisja jurorów pod przewodnictwem pana Krzysztofa Trebuni- Tutki. Zespoły walczyły o najwyższe trofeum statuetki GLORIA - drewniane aniołki wyrzeźbione podczas zajęć pana Janusza Jędrzejowskiego w Zespole Szkół Plastycznych im. A. Kenara.  Cenne nagrody rzeczowe ufundowali burmistrz miasta, starosta tatrzański i proboszcz parafii p.w. św. Antoniego na Bystrem. Upominki dla uczestników konkursu przekazali Tatrzański Park Narodowy i Muzeum Tatrzańskie. Słodki poczęstunek dla wszystkich artystów zapewnili szkolny sklepik Słodki Kącik wraz z o. Antonim. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez pomocy i życzliwości wielu ludzi „ dobrych aniołów”. Z całego serca wszystkim bardzo dziękujemy.
Podziękowania kierujemy również do redakcji Telewizji Podhale, a w szczególności pana Mateusza Dziedzica reportera z Telewizji Podhale za nagranie i udostępnienie na portalu 2-dniowej relacji z przebiegu konkursu oraz do profesjonalnej firmy nagłaśniającej pana Marka Wacławskiego.
Serdecznie dziękujemy jurorom za poświęcony czas, trud, zaangażowanie i odpowiedzialną pracę w komisji podczas dwóch dni przesłuchań. Nauczycielom Joannie Bąk, Teresie Skupień, Małgorzacie Zawadzkiej, Annie Chowaniec, Marcie Ustupskiej – Podsiadło, Bernadecie Kurowskiej, Katarzynie Chowaniec Trebuni i pracownikom szkoły SP3 za nieocenioną pomoc, naszym uczniom za obsługę grup i świetną widownię.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom i serdecznie już dziś zapraszamy na XVI edycję Gloria 2019!

Fotogaleria:

I dzień Glorii - jasełka tradycyjne