XII Memoriał im. gen Mariusza Zaruskiego przeszedł do historii

Społeczność naszej szkoły dzień 8 marca bardzo miło spędziła na świeżym powietrzu. Już po raz dwunasty odbył się Memoriał im. gen. M. Zaruskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Miejscem zawodów i zabaw na śniegu była Stacja Narciarska „Hajduk" w Murzasichlu. Na starcie slalomu stanęło ponad 100 zgłoszonych zawodników z klas 1-8. Najpierw wystartowali snowboardziści, a następnie narciarze począwszy od najmłodszych roczników.
Czas spędzony na stoku z koleżankami i kolegami ze szkoły był pełen emocji i radości. Każdy mógł do woli pojeździć na stoku, na lodowisku, pontonami w śnieżnej rynnie oraz na jabłuszkach. Natomiast w karczmie czekał na wszystkich słodki poczęstunek z ciepłą herbatą i gorącą czekoladą.
Memoriał Zaruskiego zakończył się uroczystym ogłoszeniem wyników. Pani dyrektor Marzena Polańska podsumowała zawody i nagrodziła najlepszych narciarzy oraz snowboardzistów. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali wspaniałe złote puchary, natomiast zawodnicy na miejscach 1 - 6 pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy naszym narciarzom i snowboardzistom sukcesów i wspanialej postawy sportowej!
Szkolna zimowa impreza odbyła się przy pięknej słonecznej, nieco wietrznej pogodzie z imponującą panoramą Tatr w tle. Tym corocznym wydarzeniem upamiętniamy naszego patrona szkoły gen. Mariusza Zaruskiego- miłośnika nart i turystyki górskiej, grotołaza, założyciela TOPR, a przede wszystkim wspaniałego wychowawcę młodzieży.
Kończąc pragniemy podziękować właścicielowi Stacji Narciarskiej "Hajduk" Panu Stanisławowi Łukaszczykowi oraz Pani Agacie i Panu Maciejowi z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Tekst: Paweł Serwatowicz