X Memoriał im. gen. M. Zaruskiego w sportach zimowych

24 lutego 2020 roku większość uczniów, zamiast w szkolnych ławkach, spędziła poniedziałkowe przedpołudnie na stoku narciarskim w Murzasichlu. Dzięki życzliwości i gościnności pana Stanisława Łukaszczyka właściciela stacji narciarskiej HAJDUK mogliśmy zorganizować X Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego w sportach zimowych. Na starcie pojawiło się 208 zawodników, którzy wystartowali w jednej wybranej przez siebie konkurencji: narciarstwo zjazdowe, snowboard, łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe, śniegowy tor przeszkód. I chociaż zima w tym dniu nas nie rozpieszczała, to trzeba ten dzień zaliczyć do bardzo udanych. Sympatyczną atmosferę na stoku podgrzewała serwowana w karczmie gorąca herbatka i kakao oraz słodka drożdżówka. Nasi zawodnicy mogli także skorzystać z wypożyczalni sprzętu i wielu atrakcji m.in. jazdy na oponkach i jabłuszkach. Wszyscy uczestnicy memoriału dali z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Uwieńczeniem sportowych zmagań było uroczyste wręczenie medali i pamiątkowych dyplomów.
Szczególne podziękowanie za DAR SERCA pani dyrektor wręczyła od całej społeczności szkolnej właścicielowi panu Stanisławowi Łukaszczykowi i jego pracownikom ze stacji narciarskiej Hajduk w Murzasichlu.
Podziękowania za obsługę slalomu kierujemy do panów Władysława Bachledy, Zbigniewa Ślusarczyka i Henryka Radźko z MOSiR.
Z całego serca dziękujemy rodzicom: pani Gabrieli Nawalaniec za przygotowanie trasy i pomoc w przeprowadzeniu slalomu, panu Jerzemu Tęczy za pomoc i przeprowadzenie śniegowego toru przeszkód, panu Bartłomiejowi Kulpińskiemu za nieocenione wsparcie. Dziękujemy także rodzicom, którzy tworzyli liczną grupę kibiców.
Podziękowania za poświęcony czas, wielkie zaangażowanie i przygotowanie szkolnej imprezy należą się przede wszystkim panu Marcinowi Szczerbie i panu Pawłowi Serwatowiczowi oraz wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
X Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego w sportach zimowych przeszedł do historii, lecz już dzisiaj zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w przyszłym roku!

Tekst: Joanna Bąk