Wyjątkowe lekcje w klasie 2b

W minionym tygodniu, od 1- 4 lutego 2019r., celem naszych lekcji było poznawanie źródeł światła i ciepła. Były to dla nas niezwykłe chwile, bowiem podczas zajęć przenieśliśmy się w " magicznej kapsule czasu" do okresu, w którym zamiast żarówek wykorzystywano ogień paląc: ogniska, pochodnie,lampy oliwne,świece i zapałki. Poznaliśmy pracę latarnika, miejskiego urzędnika, który wieczorem zapalał latarnie gazowe,a nad ranem je gasił. Czy wiecie, że lampę naftową skonstruował Polak- Ignacy Łukasiewicz? Nieco później wynaleziono żarówkę elektryczną. Teraz używamy: świetlówek, żarówek energooszczędnych,lamp halogenowych. Temat źródła światła i ciepła poruszaliśmy także z bliskimi w domu. "Mama opowiadała mi o Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie, gdzie razem z dziadkiem byłam w dzieciństwie"-pisze Mika.
"Jeśli będziecie kiedyś na terenie województwa podkarpackiego, polecam Wam wizytę w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce"- napisała Amelia.
W czwartek 8.02.2019r. nasza wychowawczyni pani Bernadeta zorganizowała nam lekcję " czytania lektury przy świecy". Każdy z nas przyniósł z domu świeczkę. Przeszliśmy do innej sali,  zasłoniliśmy rolety,zgasiliśmy światło, aby zapanował półmrok. Wówczas Pani zapaliła wszystkie świece. Najpierw na głos, a później w ciszy, czytaliśmy książkę Agnieszki Stelmaszyk pt.:"Gdzie jest Kunegunda?" Było dość ciemno i musieliśmy blisko oczu trzymać książki, by czytać poszczególne słowa. Ta lekcja bardzo nam się podobała, była wyjątkowa i inna niż pozostałe.
                                                                                                                                                    Magdalena Jaźwiec, Mika Oczkoś, Aleksander Smętkowski, Jakub Wojtowicz, uczniowie klasy 2b