Wycieczka 3a do Straży Pożarnej

10 maja uczniowie klasy 3a odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z pracą strażaka, sprzętem, pojazdami bojowymi oraz zasadami alarmowania i postępowania na wypadek pożaru. Utrwaliły sobie także numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Miały okazję zobaczyć strój strażacki z pełnym wyposażeniem w momencie wyjazdu do akcji ratowniczo-gaśniczej. Okazało się, że cały sprzęt bardzo dużo waży, dlatego należy mieć nie lada kondycję, żeby wykonywać ten zawód. Bardzo dziękujemy panu Dariuszowi Januszowi, tacie naszego kolegi, który jest strażakiem i mimo wolnego dnia od służby poświęcił nam swój czas i z wielkim zaangażowaniem opowiedział o swojej niebezpiecznej pracy i oprowadził nas po strażnicy. Zaprezentował także nowoczesny sprzęt używany w ratownictwie pożarowym – kamerę termowizyjną, która bardzo zainteresowała uczniów. Z okazji niedawnego święta patrona strażaków, św. Floriana, życzymy wszystkim strażakom tradycyjnie: tylu powrotów, co wyjazdów i bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie w codziennym niesieniu bezinteresownej pomocy i ratowaniu ludzkiego życia i mienia.

Tekst: Zofia Skowronek