Wspomnienia z wycieczki kl. 2a

W dniach 18-19 października uczniowie klasy 2 a wraz z wychowawcą Małgorzatą Zawadzką oraz opiekunami p. Agnieszką i p. Marysią wyjechali na wycieczkę do Krynicy- Zdroju. Krynica to przepiękna miejscowość uzdrowiskowa położona wśród malowniczych wzgórz Beskidu Sądeckiego. Cudowna pogoda zachęcała do spaceru i zwiedzania miasta. Pani Zuzanna, która była naszym przewodnikiem starała się byśmy nie zmarnowali ani chwili, dlatego zaraz po przyjeździe wyruszyliśmy na Krynicki Deptak przy którym podziwialiśmy wspaniałą architekturę drewnianych domów oraz Starych Łazienek i Starego Domu Zdrojowego. Spacerując Deptakiem doszliśmy do Muzeum Zabawek „Bajka”, gdzie bardzo sympatyczny pan Daniel opowiadał nam historie powstania różnych zabawek. Chłopcy zainteresowali się klockami Lego a dziewczynki zachwycały się mebelkami i domkami dla lalek. Po wizycie w muzeum udaliśmy się do Pijalni Głównej, gdzie każdy miał możliwość skosztowania wód leczniczych: Słotwinki  o  słodkawym posmaku, Zdroju Jana o smaku metalicznym, Tadeusza o wyrazistym zapachu oraz wody o nazwie Zuber. Ta ostatnia była tylko dla odważnych. Jak się okazało, wszyscy w grupie byli odważni i skosztowali tej „ostrej” w smaku i zapachu ale najbardziej „zdrowej” wody.  Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Nikifora Krynickiego mieszczącego się w willi Romanówka. Wspaniałe dzieła światowej sławy prymitywisty oraz krótki film dokumentalny zrobiły na nas duże wrażenie. Po zakupieniu pamiątek na pobliskich straganach udaliśmy się autokarem do dzielnicy Czarny Potok. Tu czekała na nas kolejna atrakcja w postaci wjazdu kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką.  Ze szczytu Jaworzyny podziwialiśmy wspaniałą panoramę. Następnym punktem programu była wizyta w parku linowym, więc w rekordowym czasie zeszliśmy na dół.  W parku każdy został wyposażony w kask i uprząż. Instruktor pokazał nam w jaki sposób należy przepinać karabinki do lin. Po zdaniu egzaminu mogliśmy korzystać z atrakcji. Wszyscy zmęczeni ale pełni wrażeń poszliśmy na nocleg.  W drugim dniu wycieczki zwiedzieliśmy przepiękną zabytkową cerkiew w Powroźniku, ogród biblijny w Muszynie oraz ogrody zmysłów, które podzielone są na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.  Po wspaniałym spacerze udaliśmy się na obiad a następnie autokarem do Zakopanego. Dziękujemy naszym rodzicom i wszystkim , którzy przyczynili się do tego, by nasza wycieczka była udana, ciekawa i bezpieczna.
                                                                                                                               Uczniowie kl. II a