Witam wszystkie dzieci ze świetlicy szkolnej.

Szkoda, że nie możemy się razem pobawić, pójść do sali gimnastycznej, poskakać na piłkach czy pobiegać po placu zabaw. Pewnie się nudzicie i rozrabiacie w domu. Nie będę Wam zadawać zadań obowiązkowych, tylko zabawy dla chętnych. Dziś proponuję wam znaną przez Was zabawę dla dwóch osób pt. „Zgadnij, kim jestem”. Należy zrobić sobie opaskę na głowę z kartki z bloku i skleić ją klejem lub taśmą. Następnie wycinamy szerszy pasek z kartki i składamy go na pół (nie musi być duży, tylko taki, żeby zmieścił się tam jeden wyraz). Każdy z grających zapisuje na pasku nazwę zwierzęcia, rośliny, osoby lub rzeczy i zakłada przeciwnikowi za opaskę umieszczoną na głowie w taki sposób, aby nie widział, kim jest. Zadajemy sobie teraz nawzajem pytania, na które można odpowiedzieć „TAK” lub „NIE”, np. Czy ja jestem zwierzęciem? Czy ja jestem osobą? itd. Wygrywa osoba, która pierwsza odgadnie kim jest.

Życzę miłej zabawy. Pani Ela.