Warsztaty w muzeum Kornela Makuszyńskiego

W środę 25.05.2016r. rano o godz.8.15 poszliśmy na piechotę do Muzeum Kornela Makuszyńskiego na warsztaty. Muzeum to znajduje się na ul. Tetmajera w Opolance. Pogoda była słoneczna, więc spacer był udany. Szliśmy drogą obok COS-u. Mijaliśmy też przedszkole, do którego chodziło kilka osób z mojej klasy. Musieliśmy iść szybko, żeby się nie spóźnić.
Na warsztatach Pani oprowadziła nas po wszystkich pokojach. Byliśmy w gabinecie pisarza i w pokoju jego żony. Po muzeum chodziliśmy w ochraniaczach.
Potem Pani czytała nam książkę Kornela Makuszyńskiego „O księżniczce Marysieńce, czarnym łabędziu i lodowej górze”.  Opowieść ta była bardzo ciekawa czasami śmieszna i miała też kilka scen strasznych jak np. kucharz miał przypalać chłopca nad ogniem, żeby był czarny. Kiedy skończyliśmy czytać, poszliśmy do Willi Oksza na ulicę Zamoyskiego. Tam mieliśmy za zadanie narysować postacie z opowiadania i je wyciąć. Z tych wycinek Pani zrobiła filmik, który miał być prezentem na Dzień Mamy.
Dzień w szkole był naprawdę udany, było super.
                                                                                                          Amelia Kutwin kl. IIb