VI Memoriał Zaruskiego

W dniu 4 marca 2016r. odbył się Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego w narciarstwie alpejskim. Była to już szósta odsłona „święta narciarzy” w naszej szkole. Na starcie na stoku w Murzasichlu zameldowało się 130 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe oraz kategorie: amator i zawodnik. Walka była zacięta i pełna emocji, ale na mecie wszyscy byli zwycięzcami. Panie M. Kot i E. Bobowska–Wenta wręczały każdemu narciarzowi medal uczestnictwa. Po pięknej sportowej rywalizacji wszyscy startujący regenerowali siły ciepłym posiłkiem.
Po południu w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie zawodów. Historię początków narciarstwa i zasługi Mariusza Zaruskiego w tej dziedzinie przedstawił polonista p. Sebastian Kłosok. Ceremonii dekoracji medalowej najlepszych zawodników dokonywali zaproszeni goście: p. Zofia Kiełpińska Naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu, p. Jan Krzysztof Naczelnik TOPR, o. Ernest Paradysz Proboszcz Parafii p.w. św. Antoniego, p. Stanisław Majerczyk Radny Miasta Zakopane oraz p. Małgorzata Kot pracownik TPN. Pani Mariola Chilecka przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła nagrody specjalne Ani Skarbek- Malczewskiej 6a i Szymonowi Zarzyckiemu 5b- zawodnikom, którzy uzyskali najlepszy czas przejazdu podczas tegorocznego memoriału.

Pani Dyrektor serdecznie dziękuje Radzie Rodziców, Rodzicom, Darczyńcom i Sponsorom za ogromny DAR SERCA, życzliwość, pomoc, ufundowanie nagród rzeczowych oraz wsparcie finansowe. Najpiękniejszym momentem podczas memoriału jest widok uśmiechu na twarzy każdego nagrodzonego dziecka.
W tym dniu nie ma przegranych!

Składamy wyrazy szacunku i wdzięczności: panu Janowi Krzysztofowi naczelnikowi TOPR, panu Maciejowi Wójciakowi właścicielowi stoku na Budzowym Wierchu, pani Zofii Kiełpińskiej naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu, panu Szymonowi Ziobrowskiemu dyrektorowi TPN , panu Robertowi Puch Dyrektorowi Biura Promocji, panu Andrzejowi Osuchowskiemu Wolf Trail, pani Lucynie Wolskiej szkolny sklepik „Słodki Kącik”, p. Teresie Kąsek PKL, p. Annie Błaszczyk Restauracja Poziom 1959.

Z całego serca dziękujemy Rodzicom: p. Marioli Chileckiej, p. Elżbiecie i Rafałowi Skarbek Malczewskim, Izabelli i Tadeuszowi Majerczykom, p. Sławomirowi Góreckiemu, p.Danucie Bukowskiej, p.Dorocie i Kamilowi Matysiak, p. Kazimierze i Piotrowi Sieczka, p. Joannie i Andrzejowi Gut, p. Gabrieli i Łukaszowi Nawalaniec, p. Katarzynie i Pawłowi Pilch, p.Małgorzacie i Zbigniewowi Adamczyk, p. Kindze i Dariuszowi Stachoń, p. Magdalenie i Marcinowi Pitoń, p. Małgorzacie i Łukaszowi Komperda, p. Annie i Łukaszowi Bandrowskim, p. Izabeli Jach, Rodzicom z IIc.

Pani Dyrektor słowa podziękowania za wkład pracy i poświecony czas kieruje do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły w szczególności p. Małgorzaty Zawadzkiej i p. Marcina Szczerby.
Już dzisiaj zapraszamy naszych uczniów do udziału w kolejnym memoriale w przyszłym roku!