Uroczyste zakończenie roku szkolnego

23 czerwca, zabrzmiał ostatni dzwonek oznajmiając koniec lekcji, sprawdzianów i zadań domowych w  roku szkolnym 2022/2023.  Społeczność naszej szkoły uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła uczestnictwem we mszy świętej dziękczynnej w Sanktuarium św. Antoniego na Bystrem. Następnie uczniowie  przybyli do szkoły, aby z rąk swoich wychowawców otrzymać upragnione świadectwa i rozpocząć długo oczekiwane wakacje.   Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej w salach lekcyjnych wręczyły swoim wychowankom świadectwa i nagrody. Natomiast młodzież klas 4-8 zgromadziła się w sali gimnastycznej na akademii i  pożegnaniu klas ósmych. Uroczystość uświetniło przedstawienie „Urocze Zakopane, nie wyrzucisz, to zostanę” przygotowane przez panią dyrektor Aleksandrę Łakomik i panią Bogusławę Rapacz. Potem przyszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród, statuetek i dyplomów. Najlepsi ósmoklasiści otrzymali Pamiątkowe Tarcze Szkoły, które z dumą odbierali. Później nastąpiło pożegnanie absolwentów przez uczniów klas siódmych. Pani Dyrektor kierując do nich słowa, powiedziała, że właśnie przeszli przez wszystkie szczeble naszej szkolnej drabiny, po to, aby rozpocząć nowy etap w swoim życiu, do którego każdy miał szansę dobrze się przygotować.  Absolwenci nie kryli swojego wzruszenia i serdecznie podziękowali nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość.
Ten dzień pełen wdzięczności, gratulacji i wzruszeń zapisał kolejną kartę naszej szkolnej historii. Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, słonecznych, wakacji oraz dobrego wypoczynku dającego siły do nauki w następnym roku szkolnym. Do zobaczenia w szkole 4 września!