„Urocze Zakopane, nie wyrzucisz, to zostanę”

17 czerwca 2023 roku, chociaż była to sobota, od wczesnych godzin rannych nasza szkoła i jej otoczenie tętniły życiem. A wszystko za sprawą przygotowań do Dnia Rodziny. Punktualnie o godz. 10.00 dyrektor szkoły, pani Aleksandra Łakomik, powitała gości, rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy przybyli, jak co roku w czerwcową sobotę, aby wspólnie bawić się na szkolnym festynie. W tym roku okazja do świętowania była szczególna, ponieważ w naszym mieście trwają obchody 90 rocznicy uzyskania praw miejskich przez Zakopane. To wydarzenie stanowiło myśl przewodnią rodzinnego pikniku.
„Urocze Zakopane, nie wyrzucisz, to zostanę”. Motto widniejące na dekoracji było ściśle związane z przedstawieniem przygotowanym przez panią dyrektor A. Łakomik i panią B. Rapacz, w wykonaniu uczniów klas 2a,b 3b, 4a, 5a,b, 6a,b,7,8b. Pomysłodawczynią, autorką scenariusza i reżyserem była p. dyrektor.
Wsłuchując się w wypowiedziane ze sceny słowa J. Kasprowicza, K. P. Tetmajera, K. Makuszyńskiego, mieliśmy możliwość poczuć atmosferę Zakopanego z tamtych lat, kiedy na zakopiańskich ulicach czy na szlaku spotykali się turyści, kuracjusze z sanatorium, a wśród nich malarze, poeci, eleganckie damy. Oczami wyobraźni widzieliśmy piękną tatrzańską przyrodę. Czuliśmy zachwyt wędrowców, którzy wracali zmęczeni, ale szczęśliwi i dumni ze swoich dokonań w górach.
Po przedstawieniu nastąpił bardzo miły moment. Na scenę wbiegły dziewczynki z klas 3a i 5a. 5b, finalistki XXIII edycji Pucharu Tymbarku w piłce nożnej, które wraz z p. M. Szczerbą i p. P. Serwatowiczem o szóstej rano powróciły z Warszawy do Zakopanego jako 9 drużyna w Polsce w swojej kategorii wiekowej, a Małgosia Zagórska jako „król strzelców”. Na jej koncie jest 16 bramek. „Mistrzynie” zostały nagrodzone gromkimi brawami i symbolicznymi słodkimi upominkami.
Teraz już mogły zacząć działać stoiska. O tę część atrakcji zadbali, jak zawsze, rodzice. Różnorodny asortyment przyciągał licznych klientów. Uwagę przybyłych przyciągała także wystawa zdjęć dawnego Zakopanego i uczniowskich prac plastycznych wzorowanych na tych fotografiach.
Dla chętnych na szkolnych boiskach zorganizowano rozgrywki w piłkę nożną i siatkową oraz czekał tor przeszkód. O festyn na sportowo postarali się nauczyciele wychowania fizycznego.
Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że odbył się Dzień Rodziny w naszej szkole. Dziękujemy rodzicom, pracownikom szkoły, uczniom i nauczycielom za wielkie zaangażowanie i poświęcony czas. Dziękujemy też wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu.Do zobaczenia za rok!

Tekst: Lucyna Wolska