Tworzymy, poznajemy, doświadczamy

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej mogą aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach. Wychowawcy wspierają twórczy rozwój dzieci oraz rozwijają kreatywność uczniów. Świetlica jest miejscem, gdzie można wykonywać prace plastyczne, które niejednokrotnie są ozdobą naszych pomieszczeń. Dzieci mają do dyspozycji różnego rodzaju materiały plastyczne (farby, kredki, plastelinę, pastele, itd.). Każdy uczeń może również skorzystać z pomocy nauczyciela i odrobić pracę domową, lub spędzić czas na zabawie z kolegami.
Ponadto w świetlicy szkolnej uczniowie uczą się i doskonalą grę w szachy. Dla tych, którzy poznają wszystkie zasady gry organizowane są rozgrywki turnieju szachowego. Natomiast w każdy piątek wychowawca świetlicy p. Krzysztof Szczerba prowadzi dla dzieci zajęcia rzeźby w glinie. Najciekawsza z prac otrzymuje tytuł „Rzeźby Miesiąca” i można ją podziwiać na zdjęciu wywieszonym na naszej tablicy.