Szlakiem Małopolski

10 i 11 maja 2018 r. klasa III b wraz z wychowawcą i rodzicami pojechała na dwudniową wycieczkę do Inwałdu, Pszczyny i Chorzowa. Uczniowie zwiedzili Dinolandię, Park Miniatur, Ogród Jana Pawła II, Warownię, Zamek Książąt Pszczyńskich, Zagrodę Żubrów i chorzowskie Zoo. Obejrzeli seans w Śląskim Planetarium pt.,,Podróż małego księcia”,  bawili się w prezenterów pogody w Ogródku Meteorologicznym w Obserwatorium oraz brali udział w warsztatach u kowala i garncarza  w iście średniowiecznym stylu.

7 i 8 czerwca 2018r.  uczniowie klasy III b uczestniczyli ponownie w dwudniowej wycieczce, tym razem na trasie: Niedzica – Durbaszka – Palenica – Szczawnica. W Niedzicy zwiedzili: Zamek, Elektrownię Wodną oraz Park Miniatur Pogórza. Podczas wędrówki górskiej podziwiali faunę i florę Pienińskiego Parku Narodowego. W schronisku ,,Pod Durbaszką” bawili się przy ognisku i zajadali kiełbaski. W Szczawnicy, zażywając kąpieli w górskim strumyczku, obiecali sobie, że jeszcze tu wrócą.
                                                            Tekst: Bogusława Rapacz