Szkolny Konkurs Czytelniczy dla trzecioklasistów

W październiku b.r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym „Kto czyta wie więcej” przygotowanym przez p. Joannę Bąk oraz p. Bernadetę Kurowską. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz motywowanie do zdobywania nowej wiedzy. Każda klasa poznawała przygody innego bohatera literackiego z wybranej książki ze zbiorów bibliotecznych.
IIIa przeżywała wesołe „ Przygody z Mikołajkiem” w oparciu o lekturę R. Goscinny  pt. „ Mikołajek i inne chłopaki”.
IIIb walczyła o miano „ Znawcy przygód Pippi” na podstawie książki A. Lindgren pt. „Pippi Pończoszanka”.
IIIc poznała tajemnicze działanie „ Niebieskiego koralika” z książki M. Kruger „ Karolcia”.
IIId wyruszyła „ Pod żaglami Siódemki” na poszukiwanie tatusia w książce A. Onichimowskiej pt. „ Daleki rejs”.

Oto nagrodzeni:
I miejsce Hanna Zarzycka 3a, Amelia Kutwin 3b