Świętujemy 97 rocznicę odzyskania niepodległości

To jedno z najważniejszych świąt narodowych. Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Zaczęła budować jeden organizm państwowy z trzech odrębnych, jakim były trzy zabory. Starania wszystkich rodaków, aby zbudować wspólnotę zakończyły się sukcesem 11 listopada 1918r. To godny przykład do naśladowania. Z tej okazji 9 listopada 2015 r. uczniowie klasy IVb zaprosili społeczność szkolną na niecodzienną lekcję historii o trudnej drodze Polaków wiodącej do odzyskania niepodległości. Podczas występu młodzi aktorzy słowami wierszy opowiedzieli o ważnych powstaniach, bitwach, wyjaśnili znaczenie symboli narodowych. Bardzo licznie zgromadzony zespół muzyczny „Ogniki radości” zaprezentował znane pieśni legionowe i patriotyczne, do których śpiewania przyłączyła się cała publiczność. Dziękujemy nauczycielom paniom H. Bukowskiej, E. Sakowicz, E.Keffer, M. Zawadzkiej, A. Gąsienicy Marcinowskiej za przygotowanie uroczystości.