Świat rusałek, kręćków, skrzydlaków i…

11 grudnia uroczyście zakończyliśmy Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas trzecich. Życie w mieście nie jest nudne, o czym przekonali się uczestnicy konkursu.  Zwłaszcza, kiedy mieszka się w bloku przy ulicy Wierzbowej 13.  Wśród dziwacznych sąsiadów, straszydlaków, strzyg, nocnic, utopców, rusałek, wilkołaków, bazyliszków ciągle trwa zabawa nawet, gdy jest deszczowy wieczór jest przyjemnie, bo wtedy Windzior opowiada bajkę.

Najpierw trzecioklasiści napisali test, który sprawdzał znajomość faktów z książki D. Wawiłow i N. Usenko pt. ”Wierzbowa 13. Opowieści z Wierzbowej 13”, a potem klasy IIIa i IIIb współzawodniczyły ze sobą w turnieju zadaniowym.

Oto wyniki :

I miejsce Marta Gębala  3b

II miejsce Jagoda Tęcza  3b

III miejsce Anna Guzik 3a

Wyróżnienia: Juliusz Skuza 3b, Julia Żółtek 3a, Anatol Kulpiński 3a, Julia Stachoń 3a

W turnieju zadaniowym troszeczkę lepsi okazali się uczniowie z 3b.

Gratulujemy świetnych wyników!

Organizatorki konkursu J. Bąk i B. Kurowska dziękują trzecioklasistom za liczny udział w konkursie a Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.