Spotkanie z uczestniczką XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

Dnia 03.10.2022r. uczniowie z klasy 3a mieli przyjemność spotkać się z panią Anną Mąką biathlonistką, żołnierzem Wojska Polskiego, uczestniczką igrzysk olimpijskich, mistrzynią Polski juniorek oraz brązową medalistką w sztafecie seniorów. Pani Ania bardzo ciekawie opowiadała o swojej karierze sportowca i żołnierza. Dzieci miały możliwość obejrzenia nart, butów i karabinu biathlonowego. Dowiedziały się, że jest on dopasowywany do zawodnika, że ładuje się do niego ostrą amunicję, więc używając go, zawsze trzeba zachowywać szczególną ostrożność. Do przenoszenia karabinu na plecach są szelki, a strzelając w pozycji leżącej wykorzystuje się jeszcze specjalny, dodatkowy pasek.  Pani Ania zaprezentowała również tarcze strzelnicze, do których oddawała strzały, a na koniec olimpijską maskotkę - Bing Dwen-a. Na pożegnanie każdy uczeń otrzymał zdjęcie z autografem.
Serdeczne podziękowania składam pani Marii Tatar za zorganizowanie tego spotkania.

Wychowawca Małgorzata Zawadzka