Spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Policji

17 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klas 7 i 8 z przedstawicielami Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
Tematem spotkania była „Odpowiedzialność nieletnich, przemoc rówieśnicza i cyberprzemoc”.
Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie oraz podkreślili, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego.
Policjanci mówili również o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się. Podczas spotkania wyjaśnili wychowankom wiele zagadnień związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wskazali czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu.
Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób mogą uzyskać pomoc będąc ofiarą przemocy.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży : 116 111

Tekst: Marianna Matuszyk