Rok szkolny 2021/22 zakończony!

W piątek 24 czerwca, po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na wypoczynek. Ten dzień tradycyjnie rozpoczęto udziałem w dziękczynnej mszy św. w Sanktuarium św. Antoniego w Zakopanem. Potem w budynku szkolnym nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1-8 i pożegnanie klas ósmych.  Pani Dyrektor Aleksandra Łakomik podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy. W imieniu całej społeczności szkolnej pożegnała odchodzących z naszej placówki nauczycieli: siostrę Ewę Keffer, p. Danutę Barciewicz, p. Monikę Pietraszko-Warchałowską, p. Dorotę Nocoń, p. Kamilę Przybylską i p. Aleksandrę Żukowską. Nagrodziła uczniów, którzy w minionym roku wyróżnili się pod względem nauki, zachowania, a także zdobyli wiele nagród w konkursach. Wręczyła pamiątkową Tarczę Szkoły najlepszym ósmoklasistom. Uhonorowała statuetkami najlepszych szkolnych sportowców, nagrodziła czytelnictwo oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska.
Ważnym punktem uroczystości było  ślubowanie uczniów klas ósmych oraz przekazanie przez nich Sztandaru Szkoły młodszym kolegom.
Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością p. Anna Karpiel-Semberecka oraz p. Grzegorz Cisło, którzy w imieniu Burmistrza Zakopanego Leszka Doruli zwrócili się do zgromadzonych uczniów, nauczycieli a także rodziców i podziękowali za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Przekazali gratulacje za wysokie wyniki w nauce i życzyli uczniom bezpiecznych, słonecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku, dającego siły do pracy w przyszłym roku.

Uroczyste pożegnanie klas ósmych.

To był ostatni apel w tej szkole, dla wychowanków pani Patrycji Solik, pani Agnieszki Rafach oraz pani Niny Pawlikowskiej. Nie obeszło się bez chwil wzruszenia ale było też wiele radości i dumy. Podczas uroczystości wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody za swoje dotychczasowe osiągnięcia i zasługi. Wszyscy ósmoklasiści złożyli ślubowanie, że będą godnie chwalić imię naszej szkoły, Poczet Sztandarowy przekazał sztandar swoim młodszym następcom. Siódmoklasistki pożegnały absolwentów piosenką "Do widzenia przyjaciele", wszyscy otrzymali symboliczny kotylion oraz pamiątkowy kubek z logiem szkoły i fotografią klasy.
Po uroczystości, wszyscy rozeszli się do swoich klas z wychowawcami.

Tekst: Anna Chowaniec