Ratujemy życie dzieci w Nigrze.

Niger to jedno z najbiedniejszych państw na świecie. Prawie całą powierzchnię kraju pokrywa  pustynia Sahara, a tylko niewielki obszar zajmują ziemie uprawne.  Przedłużające się susze i powodzie powodują, że nieustannie brakuje tu żywności. Co dziesiąte dziecko jest dotknięte skutkami niedożywienia. UNICEF pomaga dzieciom na miejscu, dostarczając specjalną żywność terapeutyczną i mleko, dzięki którym mogą wyzdrowieć. Społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję Ratujemy życie dzieci w Nigrze. Wspólnie zebraliśmy 2586zł 59gr. Za te pieniądze zostaną zakupione saszetki z pastą terapeutyczną z orzeszków ziemnych, mleko, zestawy medyczne do wyposażenia szpitala w Nigrze oraz żywność terapeutyczna.
Tekst: Małgorzata Zawadzka