Rajd Zaruskiego 2019

Jesień to najpiękniejsza pora roku na wędrówki po Tatrach. Przyroda w promieniach słońca mieni się wieloma kolorami ukazując piękno gór. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać takie widoki na Rajdzie Zaruskiego. 15 października pod kierunkiem przewodników tatrzańskich wyruszyli na szlaki, których celem było dotarcie na Wielki Kopieniec, Nosal, Przełęcz między Kopami, Gubałówkę, Halę Kalatówki i Halę Kondratową. Uczniowie przemierzyli Dolinę ku Dziurze i Dolinę Kościeliską. Byli na Sarniej Skale i Przełęczy na Patykach. Zdobyli wiedzę o torfowiskach- niezwykłym relikcie natury w Chochołowie i poznali miejsca związane z pobytem i działalnością Mariusza Zaruskiego w Zakopanem. Wszystkim uczestnikom szkolnego rajdu dopisywał świetny humor, a niezapomniane widoki na długo pozostaną w pamięci.
                                                                                      Tekst: Joanna Bąk